Olen kyllä vahvasti eri mieltä Krastinsin ja Ronkaisen taidoista, Ronkainen enempi vaihtomies mutta aikahan sen näyttää kun elviss toipuu.
Jos joukkueella ei ole roskapallot tappavaa hakkuria niin on ihan selvä että laituri koittaa niitä päättää, on vähän utopistinen ajatus että vaikkapa Ronkainen niitä päättäisi laidasta 210 cm torjuntaa vastaan, on aivan eri tilanne hakkurin paikalta .
Sundberg sai aika paljon vastuuta Valepassa ainakin viimesessä pelissä, syy on yksinkertainen: Sivula hoiteli muutaman pelin lähes yksinään ja joka peliin ei ihan riittänyt paukkuja. Sundberg on 202 ja hyvin ulottuva joka pystyy hoitamaan vaikeitakin palloja, Ronkainenkin oli viimeisessä pelissä loistava, Valepan torjunta ei .