Verkkovirhe

Miesten Mestaruusliigan pudotuspelit 2025

Viestejä
224
Näytti muutamilla Akaan pelaajalla painavan 10 erää kahteen päivään. Kuoksa teki osuvia täsmävaihtoja pelin aikana.
 
Viestejä
1,614
Väänästä on jo kehuttu: aiheesta.
Ivanov sen sijaan nojaili polviinsa, säksätti tv-kuvan perusteella omilleen ja pelasi etenkin 5.erän lopun taktisesti ihan vihkoon.
Akaalla on ainakin pj.Torsti (salaa) vähän tyytyväinenkin. Kaksi seuraavaa peliä pe ja la Akaassa. Extrapeli la: n30e lipuilla toistatuhatta katsojaa + lauantain hyvä myynti + otteluisännän eurot = iso läjä rahaa näin lentiksen mittapuulla ajatellen.
 

MCM

Viestejä
207
Ovela veto Kuoksalta ottaa torjuntavoimaa noin 180 senttisen Väänäsen muodossa Westin tilalle. Katajanokan Karpaasi hävisi kokonaan kuvasta kun Väänänen rakensi muurin eteen.😅
 
Viestejä
180
Akaalla on ainakin pj.Torsti (salaa) vähän tyytyväinenkin. Kaksi seuraavaa peliä pe ja la Akaassa. Extrapeli la: n30e lipuilla toistatuhatta katsojaa + lauantain hyvä myynti + otteluisännän eurot = iso läjä rahaa näin lentiksen mittapuulla ajatellen.
Vähän vielä kun "taktikoi" niin saa kolmannenkin kotipelin vielä kahden lisäksi ja kaverikin saa yhden.
No joo, hyvää tämä teki sarjalle, perjantaina ja lauantaina taas pelataan.
 
Viestejä
5,433
Taas niin väärin arveltu kun olla voi. 0-3 ja silleen. Sen se teki, että perjantaina täytyy ajella Akaan suuntaan.
 
Viestejä
346
Ivanov huuteli läpi verkon, huusi omilleenkin, Hurrikaanin kannalta hyvä merkki. Kuten Kopra totesi, Hurrikaanilla osuvampia vaihtoja, ne vähät, mitä käytössä, onnistuivat. Pozo-Hernandez katosi kuten Akaan keskitorjunta, nuorimies ei ollut valmiina peliin korvaamaan Taposta.
 
  • Tykkää
Reaktiot: MCM
Viestejä
4,092
Kahteen päivään samanrytmisiä pelejä,eilen Väänänen teki miehen työn . Hoiti hommansa. Ei ollut isoa eroa edellisen pelin loppuun, nyt Tyynismaa käänsi kummaltakin puolen ohi rajan, ratkasupaikoissa.
On muuten huikee kaveri tämä Tyynismaa, täysin omissa korkeuksissan ja rytmit on kohdillaan , toinen keskari jos sais edes torjuttua Akaalla ei olis hädän päivää..
 

EXF

Viestejä
203
Mikä lie lätkäjätkä tms. Tämä Penttilä jos ei intohimoinen halailija ole...kyllähän jo 70-luvulla kun pelailin, halailtiin, Etupäässä kyllä vastakkaista sukupuolta ja kentän ulkopuolella... :D :D
oliskohan aika tarkistaa lajin käyttäytymiskoodia miesten puolella, tyttöporukoille ja niiden faneille kyllä halailuu sopii..
No Jope Ruonansuun sanoin "aatteleppa ite"
Penttilä on ihan pitkän linjan lentopallomies. Hauskaa provoilua toi mielipide.
 
Viestejä
609
Taisi Kunnarikin hieman jäätyä kun ei ottanut hyytynyttä hakkuria lepäämään välillä
Todellisuudessa Kunnari on hyvinkin mielissään siitä että vierasvoitto on nyt plakkarissa. Väänänen pelasi elämänsä pelin , mitä muistelee kauan , toista samanlaista ei oo tulossa ihan heti. Kuoksalla ja Westillä eri näkemys siitä kuka johtaa peliä , sen hän näytti kornisti viimeisellä mummoleijallaan.
Häyrinen näyttää nyt hyvää esimerkkiä muille miten kullasta pelataan, ei vaan riitä nyt kun Akaa pelaa kotona seuraavat.
 
Viestejä
609
Penttilä on ihan pitkän linjan lentopallomies. Hauskaa provoilua toi mielipide.
On yllättävää, että suomalainen valmennus ei ole kyennyt tuottamaan enempää voittavia passareita. Pelin pyörittäjänä passari vaikuttaa oleellisesti hyökkäystehoihin ja kaikillakin sarjatasoilla passarilta ei saisi erien sisällä tulla montaa huonoa valintaa. Voitosta pelattaessa passarin taito korostuu puolustuspallojen jälkeisten hyökkäysten rakenteluun. Mikko Eskon menestysuran pohjana oli mahdollisuus pelata jo juniorivuosina useiden eri ikäisten ja eri tasoisten joukkueiden kanssa.

Kyllä tämä Penttilä on ihan kelpo lentopallomies , sen osoittaa yllä oleva lainaus hänen blokistaan Tyrvään Sanomissa. Esim eilen Väänäsen tultua kentälle näytti siltä että jokainen Hurrikaanin pelaaja on jatkopalloissa passarin papereilla aina keskareita myöten. Kyllähän kaikki pallot on tärkeitä mutta jatkopallojen pelaaminen on tasaisessa pelissä se millä joukkueen fiilis nousee , kun ne osataan voittaa oikeita ratkaisuja tekemällä , ja parhaat eväät siihen on yleensä juuri passarilla.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös