- Viestejä
- 48
Kovin on kapea materiaali kun ei edes kuusikko ei ole valmiina Kyyjärven kanssa tavoittelette kumpi putoaa
Laitetaas korvan taa odotteleen... Katsotaan syksyllä alkavan sarjan kuluessa, tarvitaanko tähän kommenttiin palata.
Kovin on kapea materiaali kun ei edes kuusikko ei ole valmiina Kyyjärven kanssa tavoittelette kumpi putoaa
Ei kai kukaan putoa?Laitetaas korvan taa odotteleen... Katsotaan syksyllä alkavan sarjan kuluessa, tarvitaanko tähän kommenttiin palata.![]()
Tästähän sainkin idean, nyt kun kaikilla on rahasta pulaa niin jätetään ens kausi väliin ja jaetaan mitalit pelaajamateriaalin perusteella👊 voitas laittaa nyt vaihteeks vaikka Savolle kultaa 🤣Kovin on kapea materiaali kun ei edes kuusikko ei ole valmiina Kyyjärven kanssa tavoittelette kumpi putoaa
Eikö Keskinen ollut varma lähtijä?Keskisen tilanne, onko pelikuntoinen, jatkaako Tiikereissä ? Onko kokkolalaisilla sisäpiirin tietoa asiasta ??
Kyllä uutinen (tieto) on ollut Tiikerien kotisivuilla jo pitkän aikaa.Keskisen tilanne, onko pelikuntoinen, jatkaako Tiikereissä ? Onko kokkolalaisilla sisäpiirin tietoa asiasta ??
Takas Kyyjärvelle? 🤔Eikö Keskinen ollut varma lähtijä?
Tekoäly väittää, että ois vanha tuttu...Tiikerit on tehnyt viikonvaihteessa kovan luokan hankinnan hakkuriosastolle
Odotellaas virallista julkistamista.
Timo savokin voi jo huokaista helpotuksesta.
Aloituskuusikko alkaa olemaan kasassa jo ennen heinäkuun alkua.
Daniel Thiessen? Tuskin nyt sentään. Tässä kohtaa kyllä tekoälyyn ei ole luottamista.Tekoäly väittää, että ois vanha tuttu...
Eikös tämä pelannut muutama vuosi sitten Tiikereissä kovan luokan vahvistus on.Daniel Thiessen? Tuskin nyt sentään. Tässä kohtaa kyllä tekoälyyn ei ole luottamista.![]()
Oli hyvä, mutta muistikuvat kertoo, että hieman hyytyi runkosarjan lopussa ja pleijareissa. Pelannut näköjään Tsekissä viime kaudella, että sarja ainakaan ei ole heikentynyt. Tilastot ihan ok siellä. Joukkue oli yhdeksäntenä, eli ei aivan päässyt pudotuspeleihin. Ikää on Thiessenillä 27 vuotta, eli periaatteessa pelaa tällä hetkellä parhaita pelivuosiaan.Eikös tämä pelannut muutama vuosi sitten Tiikereissä kovan luokan vahvistus on.
Huvä vasuri taisi olla 😊Eikös tämä pelannut muutama vuosi sitten Tiikereissä kovan luokan vahvistus on.
Tekoäly olisi voinut valita vaikka muserskyin, kaislasalon, tarzanin, veetin tai..........mutta se valitsi jotain muuta....Daniel Thiessen? Tuskin nyt sentään. Tässä kohtaa kyllä tekoälyyn ei ole luottamista.![]()
Tekoäly väittää, että ois vanha tuttu...
Daniel Thiessen? Tuskin nyt sentään. Tässä kohtaa kyllä tekoälyyn ei ole luottamista.![]()
Totta, mutta ei yksi kausi Mestaruusliigassa Lindqvistin uraa pilaisi. Tiikereiden kannalta kyllä toivottavaa, että Veikka Lindqvist olisi uusi hakkuri.Jos pitää paikkansa että uusi hakkuri on kovan luokan tekijä ja veikata pitäisi niin veikkaisin Veikkaa, nimittäin Lindqvistiä. Flink puhui jossain kultaisen liigan lähetyksessä että Veikalta puuttui vielä reissuun lähdettäessä sopimus ensi kaudeksi ja monella seuralla tässä vaiheessa löytyy jo kuusikon pelaajat eli tuskinpa ulkomailta löytyisi enää seuraa jossa olisi avauksessa, tämän seurauksena Tiikerit voisivat sopia kuvioon. Tämä täysin spekulaatiota ja toivon olevani väärässä, koska kyllä Veikan olisi tärkeätä päästä pelaamaan kovemman liigan pelejä avauksessa kuin kotimaisen mestaruusliigan.